Obavijesti za roditelje

Započela kampanja Hrabrog telefona "I roditeljima treba podrška"

Hrabri telefon je u suradnji s partnerima započeo provoditi nacionalnu kampanju I roditeljima treba podrška, čiji je cilj informirati javnost o novoj usluzi Hrabrog telefona, koja je namijenjena roditeljima i ostalim odraslim osobama zabrinutim za dijete.

Hrabri telefon za mame i tate započeo je sa svojim radom u travnju 2013., te je u potpunosti besplatan za nazivatelje svakim radnim danom 9-20h na broju 0800 0800. Ovime je za roditelje ujedno omogućena i prva specijalizirana savjetodavna linija tog tipa u Hrvatskoj koja prati odgoj i razvoj djece od njihovog rođenja pa sve do punoljetnosti.

Suvremeno roditeljstvo puno je izazova i mnogi odrasli će reći kako je uloga roditelja u isto vrijeme najljepša i najteža u njihovom životu. Od samog početka rada Hrabrog telefona, koji je sve do 2013. godine bio namijenjen prvenstveno dječjim hrabrim pozivima, roditelji su činili značajan udio u broju poziva i klijenata na svim savjetodavnim uslugama.  Mnogi od njih nisu bili sigurni jesu li savjet potražili na pravom mjestu i smiju li uopće roditelji tražiti našu pomoć.

S druge strane, dio roditelja je strahovao od osude, jer se osjećao krivim i zbunjenim u trenucima kada ne zna kako biti bolji roditelj svome djetetu, a iz istog razloga nije tražio podršku u svojoj zajednici. Hrabri telefon za mame i tate linija je specijalizirana za problematiku odnosa roditelj-dijete, koja je stručna, anonimna, besplatna i dostupna u cijeloj Hrvatskoj. Ponekad je upravo to ono što presudi da roditelj potraži pomoć za sebe i svoje dijete – iz vlastitog doma u trenutku kada mu treba.

Naša je odgovornost, a i svrha ove kampanje informirati roditelje u Hrvatskoj o njihovom pravu i mogućnosti da potraže i dobiju stručnu savjetodavnu pomoć – jer tražiti pomoć ne znači biti loš roditelj, već roditelj koji želi biti još bolji.

Izvor: Hrabri telefon

Izvor: http://www.hrabritelefon.hr/

objavio: Mislav Katalinić   datum: 10. 9. 2013.

« Svibanj 2024 »