STIGAO JE SVETI NIKOLA!

Blagdan su svetoga Nikole danas, 6.prosinca,2011.godine u 11,30 sati, u našoj školi proslavili učenici nižih razreda.

Sa svojim su učiteljicama priredili zanimljiv program i pritom razveselili i sebe i druge učenike.

Slike pogledajte u fotogaleriji!

Svi već znamo za posebnoga sveca. Spominjemo ga na nastavi hrvatskoga, učimo o njemu na satima vjeronauka. Riječ je, naravno, o svetome Nikoli. Znamo da donosi darove. Naučili smo da je bio biskup vrlo davno i jako daleko od Hrvatske. Jedino nikako ne uspijevamo dokučiti kako to da je svake godine iznova tako dobar prema nama, čak i kada mi nismo baš onakvi kakvi bismo trebali biti. Svakom djetetu donese barem mali darak! Ovom bismo priredbom voljeli pokazati koliko smo mu zahvalni. Ovim se riječima voditeljica Tonija Krstanović obratila okupljenim učenicima i priredba je mogla početi!

Prvi su nastupili učenici 4.a koji su bili izuzetno marljivi te su svetom Nikoli napisali mnogo sastava i ovom ih prigodom pročitali. Zatim je 3.b svojom pjesmom Blagdani nam dolaze razveselio učenike i njihove učiteljice. Da i najmlađi učenici dobro poznaju svetoga Nikolu dokazazali su učenici 1.a recitirajući Što nam je donio sveti Nikola, otkrivajući pritom što to oni žele pronaći u svojim čizmicama, a  1.b priredio je recitaciju Sveti Nikola. Uz zvuke pjesme Bijeli Božić plesale su učenice 3.b, a 2.b razred pripremio je recitaciju Sveti Nikola i otpjevao pjesmu Nikolinjska. Učenici 2.a također su veselo pjevali i recitirali, a sveti je Nikola i u njihovim riječima pronašao svoje mjesto. O tome kako sveti Nikola voli obići sve krajeve pa tako i šumu u svom su nam igrokazu objasnili učenici 4.b razreda.

Uzbuđene je učenike zatim iznenadio dolazak Krampusa i svetog Nikole koji su se na ovaj dan ipak odlučili surađivati te su zajedno svakom razredu uručili slatke poklone  i uz šalu i smijeh priveli ovu priredbicu kraju.

Iva Rudnički, 5.b

Slike pogledajte u fotogaleriji!

objavio: Mislav Katalinić   datum: 6. 12. 2011.