UČENICI SU VIJEĆALI!

Članovi Vijeća učenika demokratski su izabrani predstavnici svojih razrednih odjeljenja. O njihovoj ulozi u radu škole porazgovarali smo s našom školskom psihologinjom Marijom Kasapović koja izabranim učenicima pomaže u radu Vijeća i prati njegov rad.

Vijeće učenika OŠ Vladimir Nazor ima dvadeset i četiri predstavnika, iz svakog razreda po jednoga. Članovi su vijeća dužni aktivno sudjelovati na sastancima, prenositi izvješća o radu Vijeća učenicima svojih razreda, predstavljati svoj razred i zauzimati se za njegove ideje. Na početku se svake školske godine biraju novi predsjednik i zamjenik Vijeća. Ove su godine to Ivana Dumančić i Barbara Koprivnjak, izabrane na prvom ovogodišnjem sastanku Vijeća koje je održano 28.rujna 2011.godine u 13 sati u prostorijama Male sale. Učenici su ovom prigodom upoznati s novi školskim projektom Škola za Afriku, a nakon toga uslijedilo je iznošenje prijedloga učenika o pojedinim dijelovima školskoga života. Najzanimljivije je bilo dogovarenje oko glazbe koja se pušta pod velikim odmorima, koje je zavšeno zaključkom koji bi trebao zadovoljiti sve ukuse. Dakle, ukoliko pod velikim odmorom želite slušati svoje omiljene pjesme, trebate samo donijeti CD i pjesme će bit puštene.

Osnovna je zadaća Vijeća rad na uspostavljanju što bolje komunikacije između učenika škole i njezinih djelatnika. „Udruženi i povezani svi skupa pokušavamo raditi na unaprjeđenju školskog života“, ističe naša psihologinja.

Anamarija Župarić, 7.d

objavio: Mislav Katalinić   datum: 6. 10. 2011.