Okusi tradicije, okusi zdravlja

Jučer su, 25. 9., održani 15. Čepinski Suncokreti. Naši su se nastavnici, učenici i roditelji i ove godine potrudili predstaviti svoju školu u najboljem svjetlu. Program su pod paskom nastavnice Višnje Dorušak Šeper vodili učenici 8a razreda - Ena Osonjački i Matej Romić, a u programu su sudjelovali školski zbor kojeg vodi nastavnica Željka Grgošević te školske dramske, literarne i plesne skupine. Izvedbu zbora na klavijaturama pratio je naš bivši učenik Josip Blažević. Posebno je lijepo kada nas sa širokim osmijehom na licu posjete naši bivši učenici, a mi ih s istim osmijehom dočekamo i pozdravimo najčešće po prvi puta u ulozi drukčijoj od one koju smo ranije godinama imali u razredu.

Osim u programu, naši su učenici na Suncokretima sudjelovali i kao mali poduzetnici prodavajući domaće proizvode posjetiteljima. Na maštovito uređenim štandovima našlo se  kiflica, kruha, štrudli, gužvara, pita, pogačica, džemova, svinjske masti, ajvara, meda… Mirisi i pogled na peciva koja su nudili naši iskusni prodavači činili su štandove nezaobilaznima. Odabirom namirnica i načinom pripreme započeli smo ovogodišnji školski projekt “Zdrav život”.

Korak po korak, iz godine u godinu naša djeca uče kako mogu promijeniti svijet oko sebe. Na ovim su Suncokretima kulturno, estetski i gastronomski obogatili događaj, svoje roditelje i nastavnike učinili ponosnima te napunili svoje razredne kasice, kojima uče sami odgovorno raspolagati. Nerijetko to raspolaganje biva socijalno motivirano.

Prije mraka i kiše pospremili smo štandove i krenuli kućama, zadovoljni jer nismo morali ovo raditi, ali ipak jesmo.

objavio: Lidija Šaravanja   datum: 26. 9. 2015.