Biorazgradive vrećice

BIORAZGRADIVE VREĆICE

Naš projekt se zove "Manje smeća, više cvijeća". U ovom projektu sudjeluju učenici 6.b razreda i nastavnica Monika Pavić.

S realizacijom našeg projekta započeli smo odmah nakon objave rezultata o prolasku u daljnji tijek natječaja. Naš projekt trajao je oko dva mjeseca, a u realizaciji projekta sudjelovali su svi učenici 6.b razreda. Provedbu ovog projekta omogućila nam je tvrtka Alufix koja je donirala svoje biorazgradive vrećice te mjesna zajednica koji su donijeli kante za razvrstavanje otpada. Projekt smo započeli s predstavljanjem projekta svim djelatnicima škole, tehničkom osoblju i svim učenicima škole. Nakon toga projekt smo predstavili roditeljima i lokalnoj zajednici. Nakon toga svim smo učenicima podijelili biorazgradive vrećice zajedno s našim letcima te im objasnili istraživanje koje provodimo. Pravilno smo bacali i razvrstavali smeće u postavljene kante za smeće. Isto tako kontinuirano smo promatrali promjene s vrećicama u zemlji, bilježili promjene fotografijom i vodlili dnevnik. Naše istraživanje već je dobilo pozitivne rezultate i uspjelo je utjecati na učenikova razmišljanja.

« Siječanj 2021 »