Obavijesti za roditelje

Edukativne emisije za djecu i mlade

U novoj, jesenskoj shemi Hrvatske radiotelevizije, Drugi program tinejdžerima, školarcima i onima koji se to tek spremaju postati nudi niz zanimljivih i edukativnih televizijskih sadržaja.

Novost je igrano animirana serija "Šareni vremeplov" Milana Trenca, autora prema čijem je predlošku snimljen holivudski hit "Noć u muzeju". Šarenim vremeplovom svojega tate djevojčica Nika u društvu prijatelja dinosaura, robota i mudrog profesora povest će gledatelje, djecu u dobi od 8 do 12 godina, u davnu prošlost planeta Zemlje i otkriti kako je na njoj nastao život.

U novom serijalu Čarobne ploče Ide Tomić i Dragutina Broza učitelj Pjer će uvesti djecu u svijet likovne kulture. Cilj serije Širimo vidike je usvojiti osnovne pojmove likovne umjetnosti, predstaviti slavna umjetnička djela, proučiti formate i podloge, slikarske tehnike, boje, perspektivu i ostale pojmove u likovnoj umjetnosti. Pjeru Meničaninu će se u novoj seriji Širimo vidike pridružiti Mila Elegović.

Novi zanimljivi format koji čeka najmlađe su "Vedranovi velikani" u kojima, u formi intervjua, poznati splitski radijski voditelj Vedran Limić razgovara s mališanima. Bit će tu razgovora vezanih uz ljubimce, putovanja na daleke planete, obitelj i društvena događanja. Gledatelje sklone eksperimentima svakako će razveseliti "Laboratorij na kraju svemira" Irene Krčelić. To je serija zabavno edukativnih emisija u kojima treba popraviti jedan svemirski brod i pomoći njegovom vlasniku da se vrati na svoj planet. U svakoj epizodi junaci izrađuju jednostavni izum kojim će popraviti letjelicu i usvajaju osnovne pojmove iz fizike i kemije.

Školarcima je namijenjen i obrazovni magazin Školski sat koji je na rasporedu od 9. rujna. Tko odluči utvrditi i proširiti znanje u Školskome satu, odmah će primijetiti kako je TV učionica svježe preuređena. Uz najave novih nagradnih projekata, Školski sat donosi nove epizode serija Navrh jezika, Kokice i Puni krug, te seriju o glazbenoj kulturi Notica. Sadržaje iz svijeta kulture, filma i glazbe za tinejdžere i nadalje donosi emisija Briljanteen, a mudri i elokventni mladi ljudi mogu iskušati svoje vještine i stavove u novim izdanjima emisije "Ni da, ni ne".

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/zanimljivosti?news_id=8860

objavio: Mislav Katalinić   datum: 12. 9. 2013.