Obavijesti za roditelje

PREDUPISI

Pripreme za pregled djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole za 2012./2013. školsku godinu.

Za upisna područja: Čepin (Ulice: A.Starčevića, Bilogorska, Biokovska, Bjelolasička, B.Radić, Diljska, Dinarska, Gušće, Ivanščice, Kalnička, Krbavska, Lj.Gaja, M.Gupca, Medvednička, Mosorska, Osječka, Papuka, Petrove gore, Plješevička, Prenjska, Psunjska, Risnjačka, Svilajska, Učka, Velebitska, Vratnička, Zrinske gore, Željeznička, Žumberačka), PŠ Čepinski Martinci ( sve ulice); PŠ Briješće (BRIJEŠĆE: Duga, Grobljanska, Kratka, Nova I, Podrumine, Pustara Duga bara, Tiha, Ul.jorgovana, Vrtna, Zelena; LIVANA: Cvjetna, Mirna, Omladinska, Tiha, Travna, Vrtna, Željeznička; OSIJEK: Sv.L.B.Mandića, Ul. Bagrema, Breza, Brijestova, Čempresa,Dudova, Grabova, Jasena, Javora, Jela, Joha, Kestenova, Klenova, Koščela, Omorika, Smreka, Tisa, Tuja, Vrba, Vijenac lipa)

Tijekom veljače 2012.godine planiramo izvršiti predupise kako bismo utvrdili stvaran broj djece za upis u prvi razred osnovne škole.

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi (NN br. 87/08) i Pravilniku o upisu djece u osnovnu školu u prvi razred osnovne škole upisuju se DJECA KOJA DO 1.TRAVNJA 2012.GODINE NAVRŠAVAJU ŠEST GODINA ŽIVOTA.

Obveznici polaska u osnovnu školu, za šk.god. 2012./13., su djeca rođena u razdoblju od 1.travnja 2005. do 31.ožujka 2006.

U prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca koja do 1.travnja tekuće godine ne navršavaju 6 godina, ali uz odobrenje koje mogu dobiti u Uredu državne uprave – Služba za društvene djelatnosti.

Roditelji koji žele odgoditi upis djeteta iz opravdanih razloga, također moraju prijaviti dijete za pregled, i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, podnose zahtjev za odgodu upisa. Obrasci zahtjeva mogu se dobiti u sjedištu Ureda ili na WEB stranici Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr

Prijave za pedagoško-psihološki pregled za upis možete izvršiti do 29.02.2012. g.u prostorijama škole od 8,00 – 19,00 sati. Javiti se stručnoj psihološko-pedagoškoj službi. Na prijavu za pregled ne morate voditi dijete, a možete se prijaviti i putem telefona 383-456.

Za liječnički pregled i vađenje krvi obratite se u Dom zdravlja Osijek školskoj liječnici Vesni Leko (ulaz kod laboratorija desno) utorkom od 16.00 – 18.00 sati. Kontakt telefon 225-314.

Ravnatelj:

Ilija Pavić, prof.

objavio: Maja Jurić-Babaja   datum: 14. 2. 2012.