Vijesti iz PŠ Briješće

Život je prilika

Učenici sedmih razreda iako mladi i često neozbiljni o životu i vlastitoj odgovornosti promišljaju vrlo ozbiljno. Na satu vjeronauka su obrađivali kršćansku vjeru u život poslije smrti. Na temu "Život je prilika" naša učenica Marta Stanušić je napisala kako razmišlja o toj vrlo ozbiljnoj temi.

"Život je kao igra. Netko ju igra dugo, a netko nažalost kratko. Netko igra pravedno i pošteno, a netko malo vara. Kako god da smo igrali igri dođe kraj. Na kraju igre proglase se pobjednici. Pobjednici su oni koji su vježbali i trudili se da pobjede, sami su zaslužni za svoju pobjedu. Nakon kraja igre za pobjednika dolazi slavlje i veselje, a za gubitnika tuga i razočaranje. Život isto ima svoj kraj, ali i nešto što dolazi poslije njega. Teško je povjerovati ako život nakon smrti nisi vidio vlastitim očima, ali zašto nakon igre života nebi imali slavlje u prisutnosti s Bogom.

Muči me pitanje što ako iz ove igre izađem kao gubitnik. Sama odlučujem hoću li biti pobjednica ili gubitnica. Svi mi možemo biti pobjednici ako se potrudimo ne griješiti, raditi dobra djela, pomagati... Lako reći, teško ispuniti, ali nije nemoguće. Osjećaji krivnje, omalovažavnje, mišljenje o sebi da si loš, grozni su osjećaji, ali zašto bi se tako osjećali ako možemo biti sretni, veseli, nasmijani. Imamo samo jedan zemaljski život i zašto ga nebismo proveli najbolje moguće i za nas i za sve ljede jer kako kažu dobro se dobrim vraća. Možda nam se ne vrati u ovom životu, ali u idućem sigurno hoće. Zbog toga trebamo biti odgovorni.

Ponekad prođem pored prosjaka, a da nemam novca kod sebe, a ne sjetim se da je tim ljudima možda dovoljna jedna lijepa riječ da bi im se popravio dan. Trebamo pomagati jer možda će nama trebati pomoć, a tko će nam pomoći ako mi nismo nikomu. Zbog takvih stvari treba se promijeniti i odabrati bolji put. Ponekad nije lako, ali kada znaš da te samo tvoja djela vode u novi život u zajedništvu s Bogom puno je lakše. Sami biramo svoj put, izaberimo pravi."

Marta Stanušić

objavio: Mislav Katalinić   datum: 5. 6. 2020.

« Siječanj 2021 »