Vijesti iz PŠ Briješće

Bolje je hrvatski - Bolje je hrvatski

Mjesec ožujak je mjesec hrvatskoga jezika koji je temelj našeg jezičnoga identiteta. Neizostavna je i glagoljica, temelj hrvatskoga pismenoga identiteta jer je glagoljica prvo pismo kojim su Hrvati prije više od tisuću godina zapisivali riječi materinskoga, hrvatskoga jezika.

Učiteljice Hrvatskoga jezika Jasna Dasović i Marina Dobutović su s učenicima od petog do osmog razreda obilježile Dane hrvatskoga jezika kao svoj predmetni projekt. Istaknule su učenicima važnost davanja prednosti hrvatskomu jeziku ispred anglizama i tuđica koje nameće tehnologija.

Učenici su istraživali povijesni razvoj hrvatskoga jezika i upoznavali glagoljicu; učili o njoj, uredili panoe, pisali i ukrašavali glagoljska slova, čitali tekstove, prevodili, izrađivali ukrasne kartice, ispisali glagoljicom svoja imena na majice,  a na vratima svake učionice pa i zbornice su stajali natpisi na glagoljici. Završetak projekta smo obilježili zajedničkom fotografijom i puštanjem balona s glagoljskim slovima ispred naše nove škole.

Svoje uživanje u tom projektu dijelimo s vama.

objavio: Mislav Katalinić   datum: 22. 3. 2020.

« Siječanj 2021 »