Eko aktivnosti

Pod linkom Projekti možete pogledati prezentaciju o aktivnostima u ovoj šk.god.

Naša škola je osnovana 1964. godine. Status EKO ŠKOLE smo dobili 23. travnja 2004. kao 4. generacija hrvatskih eko škola, a naša škola je tada obilježila 40 godina svoga rada.

Naši učenici i učitelji puno rade na očuvanju okoliša, odnosno na razvoju ekološke svijesti, te smo se stoga odlučili prijaviti Pokretu prijatelja prirode «Lijepa naša» sa željom evidentirati sve učinjeno.

Do statusa Eko škole došli smo preko 7 koraka koje smo evidentirali. Na sjednici učiteljskog vijeća predstavili smo članove Eko odbora. Ocijenili smo stanje okoliša i odabrali temu na kojoj smo radili tijekom godine. Donijeli smo plan i program djelovanja škole u koji smo uključili sve nastavnike, tehničko osoblje, učenike i njihove roditelje. Opredijelili smo se za temu vode – smanjujući njezinu potrošnju, budući da s tim  imamo problema.

Oformili smo eko patrole koje su imale zadatak voditi računa o smanjenoj potrošnji vode. Radili smo i na ozelenjivanju okoliša škole, sadili sadnice u školskom dvorištu i vodili brigu o okolišu.

Unutarnji prostor naše škole su uređivali učenici  izradom panoa u holu i učionicama škole, te brigom o cvijeću u svojim učionicama.

Tijekom godine organizirali smo i akcije skupljanja starog papira. Kao rezultat ove akcije osposobili smo razglas u školi.

Projektni dan – 27.3. Dan zaštite vode kada je u našoj školi bilo posebno zanimljivo jer su učenici obradili vodu kroz sve predmete. Učenici su radili kemijsku analizu vode, išli na pecanje, na bazene, priredili igrokaz na temu vode,, zanimljive su bile prezentacije i plakati učinjenog.

Organizirali smo i Eko dan uz Dan planete Zemlje – 22. 4.  sa temom – uređenje okoliša. Učenici su zajedno sa svojim razrednicima  očistili okoliš škole , pripremili sadnice i na taj način ozelenjeli  okoliš škole.

Općina Čepin osvijetlila je igralište u školskom dvorištu.

Zelena zastava bit će nam poticaj da svoj rad učinimo plodonosnijim. Želja svih nas je život u suglasju sa prirodom.

Bili smo i na susretu Eko škola u OŠ Antuna Mihanovića u Osijeku 6.svibnja 2005.

« Listopad 2018 »