OBILJEŽEN DAN PLANETA ZEMLJE

Dan planeta Zemlje obilježava više od milijardu ljudi u svijetu.

Na 42. godišnjicu proglašenja tog međunarodnog eko-dana podsjećamo da nam je planet Zemlja jedino nam znano mjesto za život, stoga ga moramo čuvati i ostaviti u naslijeđe budućim naraštajima.

Svjedoci smo narušene ravnoteže u prirodi, onečišćenja zraka, vode i zemlje, klimatskih poremećaja, oštećenog ozonskog omotača, a upravo zbog našeg djelovanja izumiru stotine tisuća biljnih i životinjskih vrsta.

Ove godine moto obilježavanja Dana planeta Zemlje bio je "Zlatni cvijet za zeleni planet", jer je naglasak stavljen na ovogodišnju kandidaturu Grada Osijeka za prestižnu turističku nagradu Zlatni cvijet Europe.

Glavni organizator programa je Unikom d.o.o. Osijek, pod pokroviteljstvom Grada Osijeka i gradonačelnika Krešimira Bubala

Organizirane su dvije zanimljive, edukativne nagradne eko-igre, cvijetna alka (u kojoj su svoju umješnost pokazali učenici trećih razreda 15 osječkih osnovnih škola) i razvrstavanje otpada (u kojoj su snage odmjerili izviđači i srednjoškolci).

Kao i svake godine, dodijeljene su bogate nagrade, medalje i pehari za najuspješnije ekipe;

Pobjednici u Cvjetnoj alci:

1. OŠ VLADIMIR NAZOR, ČEPIN
  2. OŠ AUGUST ŠENOA, OSIJEK
  3. OŠ RETFALA,OSIJEK

Uz ovakvu mladost i razvijenu ekološku svijest, ne trebamo se bojati budućnosti, zaključeno je na kraju manifestacije, a zadovoljni sudionici su se razišli uz veseli pozdrav: "Vidimo se nagodinu!"

FOTOGALERIJA

Izvor: http://www.unikom.hr/novosti/20042012-aktivnost-obiljezavanje-dana-planeta-zemlja-2012.html

objavio: Mislav Katalinić   datum: 20. 4. 2012.